Blog

Vsaďte na jedlý kelímek!

Ne vždy je možné sáhnout ke klasickému sklu nebo porcelánu. Existuje ovšem nějaká ekologická alternativa k umělohmotným či voskovaným papírovým táckům a kelímkům? Ale samozřejmě, že ano!

 

Stačí vsadit na jedlé nádobí a užívat si oblíbené dobroty z kelímku nebo talířku, který můžete nakonec jako bonus sníst. A to ve formě zdroje hodnotné vlákniny. Nezní to přímo skvěle?

 

Zaměřeno na jedlý kelímek

Většina z nás „vyplýtvá“ nejvíce plastů v podobě kelímků na kávu či zmrzlinu s sebou. A řešení? Nalít si svůj oblíbený nápoj či pokrm do jedlého kelímku vytvořeného z otrub. Získáte tak nejenom chutný nápoj, jenž vás povzbudí, ale zároveň s ním i lehkou svačinku plnou hodnotných živin. Stačí jen vsadit na jedlý kelímek od specialistů z e-shopu Jedlenadobi.cz, jež mají texturu i chuť vychytánu tak, aby vám opravdu po všech stránkách vyhovovaly.

 

Nádobí, které chutná jako zákusek

Je to přesně tak. Kelímek samozřejmě nemusíte sníst celý. Ovšem dost možná to přesto uděláte, protože díky jemně sladké chuti budete mít pocit, že něco tak dobrého zkrátka nemůžete vyhodit. A totéž platí i pro jedlé talíře.

 

Najděte si proto kavárnu, kde se vás nezeptají jen na to, jakou kávu si dáte, ale také na to, v čem si ji dáte. A nemusíte mít výčitky ani ve chvíli, kdy jednoduše nebudete mít na kelímek nebo talířek chuť. Jednoduše ho vyhoďte do odpadu, brzy se sám rozloží. 

 

Kde ekologicky nakoupit

Pořiďte si výrobky s velmi nízkou ekologickou stopou pro lepší a ohleduplnější život na každou párty či oslavu! Tyto přírodní produkty pro servírování stravy splňují všechny potřebné normy a certifikáty. Nejde jen o klasické kelímky, ale o ucelený sortiment pro vaše spokojené chvíle s přáteli. Stačí navštívit stránky jedlenadobi.cz.

Jedlé nádobí ztlumí vaši italskou domácnost

Máte doma italskou domácnost a vašim sousedům to nevyhovuje? Zkuste si pořídit jedlé nádobí. Třískat s ním můžete pořád, ale bez hluku a bez střepů. A i přesto, že zajídání emocí není zdravé, jedlé nádobí sníst můžete. Má jen velmi málo kalorií.

Jedlé nádobí uklidní napjatou atmosféru u vás doma

Sem tam si něčím doma třísknete, když vaše emoce vybublají na povrch? Jenže odnáší to hlavně porcelán po babičce? Jedlé nádobí vám pomůže ušetřit nejen vzácnou sadu nádobí, nýbrž i životní prostředí. Z naší nabídky si můžete koupit jedlé talíře, jedlé kelímky, jedlé lžičky, jedlá míchátka do nápojů, jedlé sushi tyčky a další jedlé nádobí. Kromě výše zmíněného bude jedlé nádobí u vás doma hitem. Bude bavit děti i dospělé. Ozvláštní společný oběd i grilovačku s přáteli.

Jedlé nádobí ušetří váš čas

I když představa snědeného talíře je pro někoho k popukání, není jedlé nádobí vytvořené jenom pro legraci. Talíře a kelímky vytvořené ze 100% přírodních a jedlých surovin šetří přírodu od plastů. Protože jsou plně rozložitelné, nezůstane po nich ani památka, maximálně vzpomínka na legraci při stolování. Jedlé nádobí neobsahuje živočišné látky, a proto si na něm pochutnají i vegani. Pokud tedy fungujete v duchu „zero waste” myšlenky, je jedlé nádobí něco pro vás. Svou kávu si dokonce můžete vychutnat v jedlém kelímku!

Ať už to tedy s jídlem máte jakkoliv, nově můžete schroupat i svůj talíř. Nemusíte s jídlem spěchat. Jedlé talíře, jedlé kelímky, jedlé lžičky a další jedlé nádobí je stabilní a v klidu se z něho najíte. Jedlé nádobí vydrží dost dlouho na to, abyste se najedli a své jídlo si dokonce vychutnali. Jedlé nádobí má tu výhodu, že až dojíte, žádné stání u dřezu nehrozí. A vaši sousedé? Budou v pohodě, stejně jako vzácný porcelán po babičce.

 

 

 

Zero Waste a jedlé nádobí - skvělá kombinace pro společenské akce i udržitelné podnikání

Ekologie a šetrný přístup k životnímu prostředí se dá pojmout různými způsoby. Někdo se přiváže na vrata elektrárny, jiný zase uklízí přírodu od černých skládek a odpadků. K udržitelnosti ale můžeme přispět i v každodenním životě, například díky filozofii zvané Zero Waste.

 

Zero Waste můžeme do češtiny přeložit jako Nulový odpad. A právě na omezení vzniku zbytečného odpadu se zaměřuje. Její princip je v podstatě velmi jednoduchý - Zero Waste může začít vyznávat prakticky kdokoliv, stačí jen porozumět tomu, jak moc odpadu v každodenním životě vzniká a začít dělat věci trochu jinak.

 

Nemusíte přitom ani radikálně omezovat svůj životní styl. Zero Waste není ani tak o tom co děláte, ale spíše jak to děláte. Omezit vznik odpadu můžete například při nákupech.

 

Po celé ČR vznikají obchody, v nichž lze nakoupit úplně běžné potraviny - ovšem s tím rozdílem, že nejsou baleny v neekologických baleních se spoustou plastu ale koupíte si je do vlastních nádob.

 

Náhrada jednorázových obalů za recyklovatelné, nebo opakovaně použitelné, je jednou z hlavních cest k snížení odpadové zátěže na planetě. Zero Waste přitom můžete uplatnit i při nákupech v běžných obchodech, stačí se soustředit na zboží v obalech jako je sklo, vratné lahve, papír či plechovky.

 

Trvanlivé potraviny kupujte ve velkých baleních abyste nemuseli kupovat X menších balíčků (díky tomu navíc ušetříte peníze a zároveň nebudete muset brzy znovu na nákup).

 

Tipů, jak začít se Zero Waste by se určitě našlo více. Základ je přitom jednoduchý, zajistit aby vaše domácnost neprodukovala zbytečně moc odpadu. V některých případech vám to zvedne náklady, jinde zase nákupem ve větším objemu ušetříte.

Jakým způsobem jedlé nádobí zapadá do filozofie Zero Waste?

 

 Na první pohled téměř žádným. Vždyť jde o jednorázovou záležitost. Pochází sice z dobře rozložitelného materiálu ale jeho využití je omezené pouze na jedno použití.

 

To je sice pravda. Jedlé nádobí nejspíš nenahradí běžné nádobí doma, které vydrží celé generace. Ani to není potřeba, jelikož domácí nádobí bývá naopak vyrobené z ekologicky relativně šetrných materiálu jako kov a keramika.

 

Hlavní užitek jedlého nádobí ale začíná tam, kde je potřeba nasytit větší množství lidí mimo běžná obydlí či kamenné restaurace. Například u cateringu formou bufetu nebo stánků rychlého občerstvení.

 

Zde se vždy s oblibou masově používaly plastové talíře, tácky a příbory, které okamžitě po použití měnily na obří haldy plastu. Na rušných místech můžeme mluvit o tunách odpadu, které každý rok vznikly úplně zbytečně.

 

Po jedlém nádobí nevzniká nevzniká žádný problematický odpad. Vyrábí se z pšeničných otrub a opravdu jej můžete po konzumaci sníst. Vyhozené na kompost nebo zapomenuté v přírodě se bez následků rychle rozloží.

 

2 praktické příklady, jak naplnit myšlenky Zero Waste a zároveň ušetřit námahu/náklady

 

Velká oslava na chatě nebo na zahradě

 

Při větších akcích občas musíte shánět další nádobí (málokdo má doma například 30+ ks talířů, hrnků a k ním příslušný počet příborů).

 

Můžete namítat, že není problém si pár kusů nádobí od někoho půjčit. Musíte pro něj ale někam zajet, strachovat se, že se něco rozbije a po akci vše umýt a odvézt zpět majiteli (a ideálně se alespoň symbolicky revanšovat). To vše stojí čas a někdy i peníze navíc.

 

Jedlé nádobí si naopak pohodlně objednáte přes náš e-shop, i s dopravou kamkoliv po ČR. Tím ale výčet výhod nekončí:

 

  • Minimální hmotnost - ať vyrazíte kamkoliv, tak se rozhodně nepronese. Můžete vyrazit třeba na piknik s batohem do přírody
  • Žádné mytí a úklid - ušetříte čas a spoustu neekologických mycích prostředků v plastových obalech

 

Prodej občerstvení ve stánku

 

Turisté a návštěvníci různých akcí také dokáží ocenit ekologický přístup k podnikání, zejména pokud prodáváte občerstvení někde v přírodě.

 

Do jedlého nádobí jim můžete servírovat jídlo i nápoje. Částečně tím ušetříte náklady a čas na odvoz odpadu, jelikož podstatnou část nádobí klienti sní. Určitá část klientů navíc bude vždy nepoučitelná a například kelímky od nápoje někam zahodí. V tomto případě alespoň máte jistotu, že se vedlejší produkt vaší podnikatelské činnosti beze škod rozloží.

 

V komerční oblasti má jedlé nádobí ještě jednu výhodu: na rozdíl od plastových jednorázovek opravdu dobře vypadá a právem vytváří pozitivní dojem o vašem podnikání.

 

S jedlým nádobím máte prakticky stejné možnosti jako nápojů strávníkům.

 

Boříme mýty - jedlé nádobí se vám nerozpustí pod rukama

 

Všichni známe filmovou hlášku o zvadlých čajových lžičkách z NDR. V případě jedlého nádobí ale nikdo chybu neudělal. Nemusíte se tak bát ani horkých pokrmů o běžné servírovací teplotě 85°C.

 

Působením tekutin sice nádobí postupně měkne, proti zažitým přestávám to ale trvá opravdu dlouho. Kávu nebo čaj si z jedlého kelímku vychutnáte úplně stejně jako normálně. V pevném stavu vydrží rozhodně o mnoho déle (řádově hodiny), než váš šálek stihne vychladnout. To stejné platí i pro polévky a hlavní chod, kde nádobí vydrží ještě déle.

 

Vše navíc můžete doplnit kompletním jedlým příborem či brčky na limonádu nebo drink a zbavit se plastového odpadu jednou provždy!

10 důvodů, proč sníst svou lžičku, kelímek i talíř

Zaprvé... s jedlým nádobím šetříte životní prostředí. Jedlé příbory, kelímky a talíře jsou 100% přírodní a plně rozložitelné, proto nezatíží životní prostředí. Nemusíte být Greta Thunbergová, abyste o sobě mohli prohlašovat, že šetříte životní prostředí. Svou kapkou do mlýna přispějete už tím, že upřednostníte jedlé nádobí před plastem. Jedlé nádobí má své výhody. Například káva v jedlém kelímku vás v ruce nebude pálit tolik jako káva v plastu, protože jedlý kelímek horký nápoj výborně izoluje. Také udrží nápoj až 12 hodin, neobsahuje žádná umělá barviva ani umělé cukry.

 

Zadruhé... s jedlým nádobím šetříte energii vaši i energii vaší myčky. S porcelánovým nádobím po babičce může jedlé nádobí soutěžit, ale nad plastem v rámci grilovacích párty zvítězí zaručeně vždycky.

 

Zatřetí... jedlé nádobí, jako jsou jedlé lžičky, talíře a kelímky, vám ušetří místo v kuchyni. Už žádné skladování sad nádobí. Jedlé nádobí je ideální pro zahradní oslavy. Vždy jej vynesete ven, ale dovnitř se vám použité jedlé nádobí už nevrátí.

 

Začtvrté... jste s jedlým nádobím trendy, už jen díky toho, že šetříte životní prostředí. To je dneska v módě.

 

Zapáté... jedlé nádobí podpoří vaši myšlenku nulového odpadu Zero Waste, ať už ji chcete praktikovat doma nebo ve vašem podniku.

 

Zašesté... můžete na ulici schroupat váš jedlý kelímek, místo toho, abyste hledali odpadkový koš pro jeho plastovou verzi. Ani to dnes ještě nedělá každý.

 

Zasedmé... jste s jedlým nádobím o krok napřed před horou špinavého nádobí. Ta se vám díky jedlého nádobí v kuchyni nikdy nenahromadí.

 

Zaosmé... odmlouvání vašich dětí, které nechtějí večeřet, se stane minulostí. Děti snědí naprosto cokoliv, jen aby se potom mohly pustit do jedlého talíře.

 

Zadeváté... vás jedlé nádobí ochrání před nudou v kuchyni. Přírodní složení ocení děti i dospělí. Nulový obsah živočišných složek pro změnu polichotí veganům.

 

Zadesáté... vás jedlé nádobí podpoří v dietě. Má jen velmi málo kalorií. Když sníte svou porci a po ní i talíř, jednoduše už nebudete mít kam si přidat.

 

Můžeš sníst svou lžičku, až dojíš oběd!

Můžeš sníst svou lžičku, až dojíš oběd!
Maminky, uvařily jste pro svá mrňata chutný a nutričně vyvážený oběd, ale děti se v něm jen nimrají? Máte doma notorické nejedlíky, u kterých má zábava a hraní přednost? Víme, jak pro děti udělat jídlo atraktivnější! Příště dětem naservírujte jídlo na talíři, který mohou sníst... pochopitelně až po tom, co dojí celý oběd.

 

Také jídlo může děti bavit
Děti je potřeba stále zaměstnávat a dávat jejich chytrým hlavičkám potřebné podněty. Koneckonců i jídlo je může bavit. Už společná příprava pokrmu jim může přidat na pocitu důležitosti. Děti samy mohou rozhodnout, jak bude jídlo na jejich talíři vypadat. Už to povede k zábavnější konzumaci. Třešničkou na dortu toho všeho pak může být jedlé nádobí, které dětem vyrazí dech. Vždyť po tom, co všechno z jejich talíře zmizí, mohou schroupat i talíř! A to je dost velká motivace k tomu sníst oběd celý.


Jedlé lžičky pro legraci a učení
Vychutnejte si ten moment, když po konzumaci jídla sníte před dítětem i svou lžičku a dovolte mu to napodobit. Jedlé lžičky se u vás doma na dlouhou dobu stanou zdrojem zábavy. Jedlé lžičky, stejně jako ostatní jedlé nádobí jsou 100% přírodní, 100% jedlé a 100% rozložitelné. Větším dětem už můžete i vysvětlit, proč je jedlá lžička lepší než lžička z plastu. Kolik výhod na ní dítě najde samo?
A kdyby jedlé nádobí děti přece jenom přestalo bavit, dalším zdrojem zábavy mohou být jedlé lízátkové tyčky. Pomocí nich lze vytvořit 100% jedlá lízátka třeba pro dětskou narozeninovou oslavu.

 

Něco pro unavené maminky
Jedlé nádobí může být pro maminky dalším ze způsobů, jak zabavit své děti. Přitom je mohou něco naučit o šetření životního prostředí. I unavené maminky si přijdou na své. Když dítě dojí svačinu, jedlý talíř nebo kelímek skončí v jeho žaludku a ne ve dřezu. A to je obrovská výhoda!

Jedlé nádobí do přírody a na zahradu!

Co může zpříjemnit váš výlet do přírody nebo posezení na zahradě? Jedlé nádobí, které můžete schroupat spolu s jeho obsahem bez výčitek svědomí, že ztloustnete nebo že přispějete k zamoření Země plasty. Jedlé nádobí je dost stabilní a pevné na to, aby s vámi zvládlo dobrodružství v přírodě... tedy pokud jej nechtěně v batohu nezasednete.

Jedlé nádobí tam, ale zpátky už ne

Na rozdíl od vás bude mít jedlé nádobí pouze jednosměrnou jízdenku na cestě za dobrodružstvím, tedy pokud ho vezmete na výlet s sebou. Ve většině případů se totiž v přírodě bez etikety stolování obejdete. Houska v jedné ruce a společná láhev na pití v druhé, to je top stav, kdy více nepotřebujete. Kdybyste ale přece jenom chtěli v přírodě uspořádat piknik  se vším všudy, chceme, abyste věděli, že nad nepraktickým sklem nemusí zvítězit pouze plast. Jedlé talíře, lžičky a kelímky nezatíží životní prostředí ani váš batoh. Z výletu zpátky už jedlé nádobí tahat nebudete, protože skončí ve vašem žaludku. Nežádoucí zbytky jedlého nádobí můžete ponechat v lese divoké zvěři.

Jedlé kelímky jsou pro svačinu na zahradě ideální

Praktické maminky dětem v létě servírují zmrzlinu rovnou do perníkových kornoutků. Díky tomu ze zahrady nemusí uklízet nádobí. Ještě vyšší level v tomto nabízejí jedlé kelímky, které kromě zmrzliny udrží i kávu, čaj, kakao, jogurt... cokoliv si zamanete. Jedlé kelímky i jedlé lžičky ocení nejen děti, ale i dospělí. Jedlé nádobí plně podporuje myšlenku „zero waste”. Pomáhá životnímu prostředí od plastů a vašim rukám od namáčení ve dřezu. Jedlé kelímky jsou pro vychutnání si zmrzliny na zahradě ideální. Zkrátka nemusíte přemýšlet, kam s nádobím po tom, co dojíte. Jednoduše poputuje do žaludku! Jedlé nádobí ocení také vegani, protože neobsahuje žádné živočišné látky. Zamilují si ho i ti, kteří v rámci hubnutí do plavek počítají každou kalorii. Jedlé nádobí obsahuje jen minimum kalorií, a proto ho můžete sníst zcela bez výčitek.

6 položek celkem

Nastavení cookies

Používáme cookies, abychom Vám umožnili pohodlné prohlížení webu a díky analýze provozu webu neustále zlepšovali jeho funkce, výkon a použitelnost

Nezbytné (vždy aktivní nelze vypnout)
Tyto cookies jsou potřeba, aby web fungoval správně
Analytické
Pomáhají nám pochopit, jak web používáte. S jejich pomocí ho můžeme zlepšovat
Profilující (marketingové)
Díky těmto cookies vám můžeme zobrazovat relevantní obsah a reklamy, které pro vás mohou být zajímavé a užitečné